• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Videolar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.38257.4121
Euro8.95728.9931

Sağlık Çalışanlarına Destek Kampanyası

Sağlık Eğitimcileri Derneği Genel Başkanı İsmet DATLI yapmış olduğu basın açıklamasında; “Şimdi Vefa Zamanı, Sağlık Çalışanlarına Destek Olma Zamanıdır.” dedi 

DATLI, yaptığı açıklamada “Sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgınıyla Türkiye’de de 11 Mart’tan bugüne kahramanca mücadele ettiklerini, en son açıklanan resmi rakamlara göre onlarca  sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini, binlerce sağlık çalışanının da virüse yakalandığını hatırlattı. 

Ülkemizde birçok sağlık çalışanının aileleri ile beraber bu hastalığa yakalanarak zor süreçler geçirdiklerini ifade eden İsmet Datlı, Sadece bu rakamlar bile ortaya koyulan mücadelenin, yapılan fedakarlığın ve tüm olumsuzluklara rağmen yürütülen hizmetin değerini anlatmaya yeterlidir. Fakat böylesine bir çabanın içindeki sağlık çalışanlarına salgın döneminde destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

Sağlık Bakanımızı vermiş olduğu başarılı çalışmalarından dolayı takdirle izliyoruz.  Üzülerek belirtmemiz gerekirse Sayın Bakanımız sağlık çalışanına gerektiği şekilde sahip çıkamamıştır. Sağlık Çalışanları aileleri ile beraber perişan durumdalar.  

 Ülkemizde sağlık çalışanlarına destek kampanyası kapsamında başta TOKİ idaresini, belediyeler ve büyük iş adamlarını destek vermeye davet ediyoruz. Sağlık çalışanlarının bunca hizmetleri karşılığında çok uygun fiyatlarla ev sahibi olmaları, özellikle sağlık çalışanlarının küçük çocukları için özel kreş ve bakımevlerinin ücret alınmaması, hava yolu şirketlerini sağlık çalışanları ve ailelerine salgın dönemi boyunca en az %50 indirim sağlamaları, Doğalgaz ve elektrik şirketlerinin sağlık çalışanlarına özel indirim sağlamaları, araba üreticilerinin sağlık çalışanlarına çok özel fiyatlarla kampanya düzenlemeleri,  Özel üniversiteler ve özel okulların sağlık çalışanları ve 1.derece yakınlarına büyük oranda indirim sağlamaları,  sağlık çalışanları yorgun düştüler büyük turizm otellerinin sağlık çalışanlarına ve ailelerine  özel ücretsiz tatil imkanı, tüm halkımızı sağlık çalışanlarına destek vermeye davet ediyoruz. Şimdi Vefa Zamanı Sağlıkçıların durumu iç açıcı değil. Sağlık Bakanlığının sahip çıkamadığı sağlık çalışanlarına halkımız sahip çıkmalıdır. Yüce Türk Milleti elbet sağlık çalışanlarını bağrına basacaktır.” diye konuştu. 

Bu destek yazısının tüm sağlık çalışanlarının sosyal medyalarında paylaşılarak ses getirilmesini temenni ediyoruz. Saygılarımızla 

                                                    İsmet DATLI
                               Sağlık Eğitimcileri Derneği Genel Başkanı

 

 574 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret401368
Danışmanlık Hizmeti
Hukuki Yardım
Hava Durumu
Saat
Takvim