• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Videolar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92465.9483
Euro6.54276.5689

Sağlık Meslek Liseleri Çalıştay Duyurusu11
Kasım 2017 tarihinde Saat 10.00’da Anadolu Sağlık Meslek Liselerinin (MTAL sağlık alan) durumu ve geleceğe için Sağlık Eğitimcileri Derneği Genel Merkezinde, bilgilendirme toplantısının yapılacağı sitemizde duyurulmuştu.

11 Kasım 2017 tarihinde yapılan toplantıya koskoca Milli Eğitim Camiasında görev yapan sayıları en az 5 bin olan meslektaşlarımız sağlık alan öğretmenlerinden sadece 20 kişinin katılımı olmuştur.

Anadolu Sağlık Meslek Liselerinin (MTAL sağlık alan) durumu ve geleceğe endişe vericidir. Bu okulların durumu ve geleceği ile  ilgili büyük bir çalıştay planlaması yapılmıştır. Umarız bu sefer sağlık alan öğretmenleri derneğimizin gösterdiği gibi gerekli duyarlılığı göstererek sömestri döneminde bu çalıştaya katılım sağlarlar. Özellikle öğretmenlerimizin sorunları çalıştayda raporlandırılacaktır.

 Katılımın 100 kişinin üzerinde olması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Üst düzey yöneticiler ile Yüksek Öğretim Kurulundan da temsilciler davet edilecektir. Çalıştayda alınacak kararlar Sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve Sağlık Bakanımıza sunulacaktır. Bu çalıştay büyük ses getirecektir. Yeter ki samimi olunsun  çalıştay da buluşalım. Gerekli katılım olmadığında çalıştay iptal edilecek ve ödeme yapanların paraları iade edilecektir. Bu konuda asla bir daha planlama yapılmayacaktır.

Çalıştay Antalya Merkezde havaalanına yakın 5 yıldız Grand Park Lara Otelde yapılacaktır. Katılımcılar aşağıdaki derneğimizin hesap numarasına 470 TL katılım ücreti yatıracaktır. Çalıştay 2 gün sürecektir. Çalıştay Sömestri döneminde yapılacağından öğretmenlerimizin katılımını sağlamak amaçlanmıştır.

 Çalıştay sayesinde öğretmenlerimiz 5 yıldızlı otelde dinlenmişte olacaktır. Öğretmenlerimiz eşleriyle ve aileleri ile gelmek istediklerinde eğitim dışı sadece 210 TL ödeme yapabileceklerdir. Ödeme yapıp çok önemli mazeretleri olmadıkça çalıştaya katılmayanların ödedikleri ücretlerinin yarısı iade edilecektir. Çalıştay tarihleri önceden belirlendiğinden uçak biletlerini uygun alma şansı yakalanacaktır. Profesyonel anlamda organizasyon düzenlenmektedir.

Çalıştay esnasında tüm öğretmenlerimizin tanışması ve kaynaşması da amaçlanmıştır. Anadolu Sağlık Meslek Liseleri (MTAL) Sağlık Meslek Liseleri; Neden Doktor, Diş Hekimi, Eczacı, Psikolog, Sosyal Çalışmacı gibi alanlarda öğrenci yetiştiren basamak temel liseler olmasın? Neden 500 Puan alan öğrenciler Bu okulları Tercih Etmesin? Bu okulları giriş puanı en az 490 olmalıdır. Bu okullar eski saygınlığını fazlasıyla kazanmalıdır.

Geleceğin doktorları, diş hekimleri, eczacıları Fen Lisesi ayarında gerekli eğitimleri alarak özellikle teorik ve uygulamalı olarak sağlık alanında gerekli alt yapıyı alarak üniversite sınavlarında sağlıkla ağırlıklı sorularla beraber Tıp Fakültesi, Eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlere girişlerinin önü açılmalıdır. Sağlık Meslek Liseleri Proje okulları arasına alınarak bir an önce belirli yüksek seviyede, yüksek puan alan öğrencilerin burslu şekilde  bu okullara tercih edebilmeleri için özendirilmelidirler.


Derneğimiz Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına Sunulmak Üzere Proje Hazırlamaktadır. Biz kararlıyız. Büyük çalıştay için sizlerde kararlı olursanız büyük bir projeye hep beraber imza atmış oluruz.

Her İlden en az 3-5 kişi katılsa dahi çok büyük bir ses getirecek çalıştay olacaktır. Tüm öğretmenlerimizden büyük bir özveri bekliyoruz. Tüm yürekli öğretmenlerimizi bekliyoruz. Öğretmenlerimiz 02 Ocak 2018 tarihine kadar kayıtlarını ivedilikle yaptırmalıdırlar. Kontenjanlar kısıtlıdır. Öğretmenlerimiz çalıştay duyurusunu sosyal medyada, watsap gruplarında, telefonlarla tüm meslektaşlarına duyurmaları önemle rica olunur. Her il en az 3 kişi göndermelidir. Biz sizleri önemsiyoruz. Sayının fazlalığına göre şiir dinletisi ve eğlence programları dizayn edilecektir.

Her İlden gelen katılımcılar arasından derneğimizin temsilcileri belirlenecektir. daha güçlü adımlar atılacaktır.


Çalıştaya katılacaklar aşağıdaki derneğimizin hesabına 470 TL Çalıştay için konaklama ve eğitim bedeli olarak yatıracaklardır. Parasını yatıranlar kayıt için dekontu saglikegitimciler@gmail.com adresine göndermeleri rica olunur.
Arkadaşlar fiyat çok uygun bir fiyattır. 470 TL vererek toplantıya katılım sağlamanız belkide sağlık meslek liselerinin geleceğinde önemli rol oynayacaksınız

Çalıştaya Başvuru Tarihleri: 25/12/2017-31/12/2017

Sağlık Eğitimcileri Derneği Hesap Numarası

ZİRAAT BANKASI IBAN: TR71 0001 0007 6764 3770 9750 01

Antalya Grand Park Lara Otel

Otele Giriş 26/01/2018

Otelden Ayrılış 28/01/2018

 

Dernek Adına İletişim

Engin PAŞAOĞLU (Genel Başkan Yardımcısı):0505 269 8899

Not:Toplantıya sorun ve öneriler dosyası şeklinde hazırlıklı gelinmesi önerilmektedir. Kamu ve Özel Sağlık Meslek Lisesi meslek dersi öğretmenleri ve idarecileri davetlidir.13968 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret384780
Danışmanlık Hizmeti
Hukuki Yardım
Hava Durumu
Saat
Takvim